Radnici preduzeća Park” jučer u poslijepodnevnim i u noćnim satima bili su na terenu i to u općinama Stari Grad, Centar, Novo Sarajevo, Novi Grad, Ilidža i Vogošća i radili na otresanju snijega sa krošnji stabala i čišćenju staza i stepeništa koja prolaze kroz zelene površine. Za vrijeme sniježnih padavina nije bilo šteta na stablima, ali ni na drugom zelenilu. Jutros je na poziv PU Centrar naša ekipa zadužena za sječu stabala imala intervenciju na uklanjanju debla starog javora u Velikom parku koje je polomljeno i završilo je na pješačkoj stazi u ulici Maršala Tita. Radovi na uklanjanju polomljenog debla su vrlo brzo završeni, a polomljeni dijelovi stabala uklonjeni sa pješačke staze. Stablo je prilikom urušavanja oštetilo bočnu sajlu kojom su učvršćene tramvajske žice i iz tih razloga nije bio u funkciji tramvajski saobraćaj u ovom dijelu grada. Naše ekipe su završile svoj posao i ekipe “Elektroprivrede” i “GRAS”-a su odmah mogle pristupiti popravci tramvajske mreže. Radnici “Park”-a su od ranih jutarnjih sati ponovo na terenu i rade na ručnom i mašinskom uklanjanju snijega sa staza, stepeništa i platoa koji prolaze kroz parkovske staze, a do je završeno čišćenje staza u Velikom i Malom parku, kroz zelene površine u dijelu kod zgrada Predsjedništva BiH, Kantona, Općine Centar, na Breci, na Grbavici, Dolac Malti, u naselju Alipašino polje, u centralnom dijelu Ilidže i Vogošće, a iste se tretirane i posipnim materijalom.Radovi na mašinskom i ručnom uklanjanju snijega sa staza, ali i otresanju snijega sa mladih stabala izvršavat će se cijeli dan, odnosno dok svi poslovi predviđeni našim Programom rada zimske službe ne budu završeni.Osim stabla u Velikom parku i jedne polomljene grane na Grbavici nisu zabilježene štete na stablima i zelenilu na drugim površinama u kojima “Park” vrši čišćenje i uređenje. I u RZC “Pionirska dolina” i zoo vrt noć je protekla u znaku dežure, a radilo se na čišćenju staza, prilaza nastambama u kojima su životinje i otresanju snijega sa krošnji stabala. Sve životinje su dobrog zdravstvenog stanja, imaju dovoljne količine hrane i vode, od jutros je kapija otvorena za posjetioce i što je najvažnije nisu zabilježene nikakve štete. Od jutros su sve staze za šetnju u “Pionirskoj dolini” čiste i tretirane materijalom protiv poledice.
Zbog najavljenog vjetra preduzeća “Park” ovim putem upućuje apel građanima da vode računa o mjestima na koja parkiraju svoje automobile.Posebno se to odnosi na blizinu velikih i odraslih stabala koja usljed nevremena mogu dijelom ili u cjelosti biti oštećena i na taj način, odnosno prilikom pada, oštetiti i njihovu imovinu. Molimo građane da u narednom periodu, dok traju sniježne padavine, ali i opasnost od vjetra, automobile ne parkiraju ispod krošnji stabala i u blizini zelenih površina, jer će time spriječiti eventualnu štetu na automobilima, ali i omogućiti našim ekipama neometanu intervencije na terenu.