Radnici „Park“-a danas uređuju zelene površine, orezuju stabla i popravljaju javnu rasvjetu

15281020_10154848400949090_769004131_nRadnici Sektora održavanja zaduženi za čišćenje i uređenje javnih zelenih površina danas na području Skenderije vrše orezivanje niskog rastinja, kao i izgrabljivanje te odvoz opalog lišća u naselju Breka, te Trgu Alije Izetbegovića, kao i u ulici Dženetića čikma. Izgrabljivanje lišća trenutno se vrši i u blizini mosta “Suade Dilberović i Olge Sučić”, na području općine Novo Sarajevo. Nastavljena je danas i mašinska košnja trave na škarpi uz rijeku Dobrinjku, a osim izgrabljivanja opalog lišća u ulici Miroslava Krleže i na Trgu Sabora Bosanskog vrši se orezivanje ukrasnog grmlja, te orezivanje najnižih grana na krošnjama stabala. Na Ilidži, na području banjskih parkova i rimskih iskopina u toku je, također, izgrabljivanje opalog lišća. U Maloj aleji danas je vršeno plijevljenje i čišćenje uličnih žardinjera. Orezivanje ukrasnog grmlja i prikupljanje opalog lišća, u Vogošći radnici preduzeća „Park“ danas vrše u ulici Igmanska, a u toku je i čišćenje smeća i drugog otpada iz Jošaničkog potoka.

Inače u svih šest općina u KS i to Starom Gradu, Centru, Novom Sarajevu, Novom Gradu, Ilidži i Vogošći radnici zaduženi za održavanje javnih zelenih površina vrše svakodnevnu higijenu zelenih površina, što podrazumijeva prikupljanje smeća sa zelenih površina, pražnjenje parkovskih korpi, odvoz smeća i slično.

Radna jedinica preduzeća „Park“ zadužena za izgradnju novih i rekonstrukciju postojećih zelenih površina, shodno Ugovoru o realizaciji granta ua uređenje manjih zelenih površina sa Općinom Centar, danas je u ulici Maršala Tita, izvršila rekonstrukciju zelene površine postavljanjem travnog busa iz vlastite rasadničke proizvodnje, te sječu jednog stabla breze, tri manja stabla srebrne smrče i jedno manje stablo tise, te orezivanje grana na nekoliko drugih stabala.15239423_10154848399924090_267138970_n

Poznato je da preduzeće Park u svom sastavu ima i specijaliziranu ekipu za održavanje i p15320409_10154848638374090_44266939_nopravku kvarova na javnoj rasvjeti u Kantonu Sarajevo. Svakodnevno naše ekipe na terenu, shodno nalozima Ministarstva komunalne privrede i infrastrukture KS, uz pomoć auto korpi vrše otklanjanje prijavljenih kvarova na području cijelog Kantona.

Danas su naše ekipe uspješno otklonile kvarove na javnoj rasvjeti na području Starog Grada i to u ulicama Komatin, Hambina carina, Obala Maka Dizdara i Pajin sokak, a u Novom Gradu u ulicama Gandijeva, Salke Lagumdžije, Vitkovac, Trebinjska i Adema Buče.

Građani kvar na javnoj rasvjeti mogu prijaviti putem Centra za nadzor i upravljanje javnom rasvjetom na broj telefona 033/564-444.